Вентил за пеперутка WCB со гола осовина/DN40-DN1200

WCB Lug Butterfly Valve with Bare Shaft/DN40-DN1200

Краток опис:

Дизајн и производител: API609, MSS SP-67, BS5155, итн.
Лице в лице: API609, MSS SP-67, BS5155, BS EN558, ISO5752
Дупчење на горната прирабница: ISO5211
Тест и проверка: API598,BS EN12266-1,DIN3230,BS5155
Дупчење со прирабница: DIN2501, ANSI125/150, AS2129, BS4504, BS 10D&E, JIS10K
Големина:DN40(1,5”)-DN1200(48”)
Номинален притисок: PN10/PN16
Работна температура: -45℃–+150℃
Погодни медиуми: Свежа вода, канализација, морска вода, воздух, масла, киселини, алкалии, соли итн.


 • Пристаниште:Тијанџинг
 • Време на испорака:Генерално за 15-35 дена
 • Услови на плаќање:T/TL/C
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Место на потекло: Кина
  Име на брендот: HRM
  Број на модел: HRM-BFV-0014
  Сертификација: CE/ISO9001
  Минимална количина за нарачка: 10 ЕЕЗ
  Цена: + 10 долари
  Детали за пакување: Случај од иверица
  Време на испорака: Генерално за 15-35 дена
  Услови на плаќање: T/T Или L/C
  Способност за снабдување: 1200 парчиња (DN1400-DN2600) -120000 парчиња (DN40-DN1200)/година

  Опис:
  Дизајн и производител: API609, MSS SP-67, BS5155, итн.
  Лице в лице: API609, MSS SP-67, BS5155, BS EN558, ISO5752
  Дупчење на горната прирабница: ISO5211
  Тест и проверка: API598,BS EN12266-1,DIN3230,BS5155
  Дупчење со прирабница: DIN2501, ANSI125/150, AS2129, BS4504, BS 10D&E, JIS10K
  Големина:DN40(1,5”)-DN1200(48”)
  Номинален притисок: PN10/PN16
  Работна температура: -45℃--+150℃
  Погодни медиуми: Свежа вода, канализација, морска вода, воздух, масла, киселини, алкалии, соли итн.

  Апликации:
  Снабдување со вода
  Третман на отпадни води
  Градежништво
  Енергетска индустрија
  Нафта и хемикалии
  Металуршката индустрија

  Спецификации:
   
  Табела 1: Име на дел и материјали
  'Избор

  Име на дел Избор на материјали
  1 2 3 4 5 6 7
  Тело CI DI WCB SS Дуплекс СС Ал-Бронза -
  Диск - DI + Шарена - SS Дуплекс СС Ал-Бронза -
  Седиште Гума и тефлонски (детално во Табела 3)
  Стеблото 45# SS Дуплекс СС Монел - - -
  Детални стандарди за материјалите во табелата подолу (Табела 2)

  Табела 2: Детални стандарди на материјалите

  Код Материјали ASTM DIN EN
  1 CI ASTM A126 CLB GG25 БС ЕН-ЃЛ-250
  2 DI ASTM A536 65-45-12 GGG40 БС ЕН-ЃС-400
  3 WCB ASTM A216 WCB GS-C25 БС EN10213-2 1.0619
  4 SS ASTM A276 410/431/304/316
  ASTM A351 CF8/CF8M/CF3M
  1.4006/1.4057/1.4301/1.4401
  1.4308/1.4408/1.4404
  BS970 410 S21/
  431 S29/304 S15/316 S16
  БС EN10213-4 1.4308/1.4408
  /1,4404
  5 Дуплекс СС S32750 W-бр.1.4410 2507
  6 Ал-Бронза ASTM B148 C95400/
  C95500/C95800
  CuAl10Ni БС 1400 АБ2
  7 Монел К400/500 N04400/N05500 W.бр.2.4360 NiCu30Fe /-

  Табела 3: Детални материјали на гуменото седиште

  Материјал Применлив медиум Карактеристика Применлива температура (℃)
  Природна гума (X1) Слатка вода, морска вода,
  Сол, силна основа,
  Слаба основа, Храна
  Висока еластичност -20~+85℃
  Хипалон (X2) Слатка вода, Морска вода, Јака основа, Слаба база, Слаба киселина, Алкохол Отпорен на оксидација -30~+120℃
  Кратко време +140℃
  EPDM (X3) Слатка вода, морска вода, сол, пареа Отпорен на стареење -25~+110℃
  Кратко време +120℃
  Неопренови (X4) Слатка вода, Морска вода, Сол, Јака основа, Слаба база, Слаба киселина Отпорен на светлина, отпорен на стареење -25~+110℃
  Кратко време +120℃
  NBR(X5) Слатка вода, Сол, Јака основа, Природен гас, Масло Отпорен на масло -20~+100℃
  Кратко време +110℃
  FKM(X7) Слатка вода, морска вода,
  Сол, слаба основа,
  Слаба киселина, природен гас, масло, храна.
  Отпорен на високи температури, отпорен на корозија -20~+150℃
  Кратко време +180℃
  Тефлонски Слатка вода, морска вода,
  Сол, слаба основа,
  Слаба киселина, природен гас, масло, храна.
  Отпорен на високи температури, Отпорен на корозија -10~+180℃

  Табела 4: Вид на операција

  Тип на возење
  Рачка
  DN40-DN200
  Менувач
  DN40-DN1200
  Пневматски
  DN40-DN1200
  Електрични
  DN40-DN1200

  Забелешка: 
  *Општо земено DN40-DN200 со работа со лост, повеќе од DN200 ќе биде со Gear Box.
  *Сите големини можат да бидат со менувач или електричен оператор или пневматски според барањата на клиентите.

  Боја на сликарството:RAL боја или други како ваши барања 
  Општа боја за сликање во акциите:
  RAL5015/5017/5005/5010/2004, итн.
  Црна/Зелена/Црвена/Темно зелена/Сива

  Ознака:Вентил за пеперутка WCB со гола осовина/DN40-DN1200, вентил за пеперутка на телото WCB, вентил за пеперутка со голо вратило


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp онлајн разговор!