WCB Луг пеперутка вентилите со голи вратило / DN40-DN1200

WCB Луг пеперутка вентилите со голи вратило / DN40-DN1200

Краток опис:

Дизајн & Производител: API609, MSS СП-67, BS5155, итн
Лице в лице: API609, MSS СП-67, BS5155, БС EN558, ISO5752
Топ прирабница Дупчење: ISO5211
тест и инспектор: API598, БС EN12266-1, DIN3230, BS5155
прирабница дупчење: DIN2501, ANSI125 / 150, AS2129, BS4504, БС 10d & Е, JIS10K
Големина: DN40 (1,5 ") - DN1200 (48")
Номинален притисок: PN10 / PN16
Работна температура: -45 ℃ - + 150 ℃
Погодно Медиуми: Свежа вода, Канализација, морска вода, воздух, масла, киселини, бази, соли, итн.


 • Порт: Tianjing
 • Време на испорака: Генерално во 15-35 дена
 • Начин на плаќање: T / TL / C
 • детали за производот

  Тагови производ

  Место на потекло: Кина
  Бренд име: TJT
  Број на модел: TJT-BFV-0014
  Потврдување: CE / ISO9001
  Минимална количина за нарачка: 10PCS
  цена: $ 10 +
  Детали за пакување: иверица случај
  Време на испорака: Општо земено, во 15-35 дена
  Услови на плаќање: T / T или L / C
  Набавка Способност: 1200pcs (DN1400-DN2600) -120000pcs (DN40-DN1200) / година

  Опис:
  Дизајн & Производител: API609, MSS СП-67, BS5155, итн
  Лице в лице: API609, MSS СП-67, BS5155, БС EN558, ISO5752
  Топ прирабница Дупчење: ISO5211
  тест и инспектор: API598, БС EN12266-1, DIN3230, BS5155
  прирабница дупчење: DIN2501, ANSI125 / 150, AS2129, BS4504, БС 10d & Е, JIS10K
  Големина: DN40 (1,5 ") - DN1200 (48")
  Номинален притисок: PN10 / PN16
  Working Temperature:-45℃--+150℃
  Погодно Медиуми: Свежа вода, Канализација, морска вода, воздух, масла, киселини, бази, соли, итн.

  апликации:
  Водоснабдување 
  канализација
  градежни занаети
  енергија индустрија
  Нафта & Хемиски
  металуршкиот индустрија

  Спецификации:
   
  Table 1:  Part Name & Materials
  "  Избор

  дел Име Избор материјали "
  1 2 3 4 5 6 7
  тело CI DI WCB SS дуплекс СС Ал-бронзеното -
  диск - DI + Шарена - SS дуплекс СС Ал-бронзеното -
  седиште Гума и тефлонски (детално опишани во Табела 3)
  матични 45 # SS дуплекс СС Monel - - -
  Детална стандарди на материјали во табелата подолу (Табела 2)

  Табела 2: Детална стандарди на материјали

  Код материјали ASTM DIN EN
  1 CI ASTM A126 CLB GG25 BS EN-GJL-250
  2 DI ASTM A536 65-45-12 GGG40 BS EN-GJS-400
  3 WCB ASTM A216 WCB GS-C25 БС EN10213-2 1,0619
  4 SS ASTM A276 410/431/304/316 
  ASTM A351 CF8 / CF8M / CF3M
  1,4006 / 1,4057 / 1.4301 / 1,4401
  1,4308 / 1,4408 / 1.4404
  BS970 410 S21 / 
  431 S29 / S15 304/316 S16 
  БС EN10213-4 1,4308 / 1,4408
  /1.4404
  5 дуплекс СС S32750 W-Nr1.4410 2507
  6 Ал-бронзеното ASTM B148 C95400 / 
  C95500 / C95800
  CuAl10Ni БС 1400 AB2
  7 Monel K400 / 500   N04400 / N05500 W.Nr.2.4360 NiCu30Fe / -

  Табела 3: Детален Материјали на гума Сеат

  материјал Соодветен медиум функција Применливи Temp (℃)
  Природна гума (X1) Свежа вода, морска вода, 
  сол, силна база, 
  слаба база, храна
  висока еластичност -20 ~ + 85 ℃
  Hypalon (X2) Свежа вода, морска вода, силна база, слаба база, слаба киселина, алкохол оксидација отпорни -30 ~ + 120 ℃ 
  Кратко време + 140 ℃
  EPDM (X3) Свежа вода, морска вода, сол, пареа стареењето отпорни -25 ~ + 110 ℃ 
  Кратко време + 120 ℃
  Neoprene (X4) Свежа вода, морска вода, сол, силна база, слаба база, слаба киселина Светло-доказ, отпорни на стареење -25 ~ + 110 ℃ 
  Кратко време + 120 ℃
  NBR (X5) Свежа вода, сол, силна база, природен гас, нафта отпорни на масло -20 ~ + 100 ℃ 
  Кратко време + 110 ℃
  FKM (X7) Свежа вода, морска вода, 
  сол, слаба база, 
  Слаба киселина, природен гас, нафта, храна.
  Отпорни на висока температура, отпорен на корозија -20 ~ + 150 ℃ 
  Кратко време + 180 ℃
  Тефлонски Свежа вода, морска вода, 
  сол, слаба база, 
  Слаба киселина, природен гас, нафта, храна.
  Отпорни на висока температура, отпорен на корозија -10 ~ + 180 ℃

  Табела 4: Тип на работа

  Тип на возење
  Вртливо 
  DN40-DN200
  Gear Сандаче 
  DN40-DN1200
  Пневматски 
  DN40-DN1200
  Електрични 
  DN40-DN1200

  Забелешка: 
  * Општо DN40-DN200 со Рачката, повеќе од DN200 ќе биде со Менувач. 
  * Сите големини може да биде со менувач или електричен оператор или пневматски во согласност со барањата на клиентите.

  Боја на Сликарство:  боја RAL или другите како на вашите барања  
  Општи Сликарство Боја во резерви: 
  RAL5015 / 5017/5005/5010/2004, итн. 
  Црното / зелена / црвена / Темно зелена / сива

  Таг:  WCB Луг пеперутка вентилите со голи вратило / DN40-DN1200, WCB тело пеперутка вентилите, Баре Вратило Луг пеперутка вентилите


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!