Valvula flutur WCB me shtyllë me bosht të zhveshur/DN40-DN1200

WCB Lug Butterfly Valve with Bare Shaft/DN40-DN1200

Përshkrim i shkurtër:

Dizajni dhe Prodhuesi: API609, MSS SP-67, BS5155, etj.
Ballë për ballë: API609, MSS SP-67, BS5155, BS EN558, ISO5752
Shpimi i fllanxhës së sipërme: ISO5211
Testimi dhe inspektimi: API598,BS EN12266-1,DIN3230,BS5155
Shpimi me fllanxha:DIN2501,ANSI125/150,AS2129,BS4504,BS 10D&E, JIS10K
Madhësia:DN40(1,5”)-DN1200(48”)
Presioni nominal:PN10/PN16
Temperatura e punës: -45℃–+150℃
Mjetet e përshtatshme: ujë i freskët, ujëra të zeza, ujë deti, ajri, vajra, acide, alkale, kripëra, etj.


 • Porti:Tianjing
 • Koha e dërgimit:Zakonisht në 15-35 ditë
 • Kushtet e pagesës:T/TL/C
 • Detajet e produktit

  Etiketat e produktit

  Vendi i origjinës: Kinë
  Emri i markës: HRM
  Numri i modelit: HRM-BFV-0014
  Certifikimi: CE/ISO9001
  Sasia minimale e porosisë: 10 copë
  Çmimi: + 10 dollarë
  Detajet e paketimit: Rast kompensatë
  Koha e dërgimit: Zakonisht në 15-35 ditë
  Kushtet e pagesës: T/T Ose L/C
  Aftësia e furnizimit: 1200 copë (DN1400-DN2600)-120000 copë (DN40-DN1200)/vit

  Përshkrim:
  Dizajni dhe Prodhuesi: API609, MSS SP-67, BS5155, etj.
  Ballë për ballë: API609, MSS SP-67, BS5155, BS EN558, ISO5752
  Shpimi i fllanxhës së sipërme: ISO5211
  Testimi dhe inspektimi: API598,BS EN12266-1,DIN3230,BS5155
  Shpimi me fllanxha:DIN2501,ANSI125/150,AS2129,BS4504,BS 10D&E, JIS10K
  Madhësia:DN40(1,5”)-DN1200(48”)
  Presioni nominal:PN10/PN16
  Temperatura e punës: -45℃--+150℃
  Mjetet e përshtatshme: ujë i freskët, ujëra të zeza, ujë deti, ajri, vajra, acide, alkale, kripëra, etj.

  Aplikimet:
  Furnizim me ujë
  Trajtimi i Ujërave të Zeza
  Tregti ndërtimi
  Industria e energjisë elektrike
  Naftës & Kimike
  Industria Metalurgjike

  Specifikimet:
   
  Tabela 1: Emri i pjesës dhe materialet
  'Zgjedhja

  Emri i pjesës Zgjedhja e materialeve
  1 2 3 4 5 6 7
  Trupi CI DI WCB SS Dupleks SS Al-Bronz -
  Disku - DI+I lyer - SS Dupleks SS Al-Bronz -
  Sedilja Goma dhe PTFE (të detajuara në tabelën 3)
  Rrjedhin 45# SS Dupleks SS Monel - - -
  Standardet e Detajuara të Materialeve në tabelën e mëposhtme (Tabela 2)

  Tabela 2: Standardet e Detajuara të Materialeve

  Kodi Materiale ASTM DIN EN
  1 CI ASTM A126 CLB GG25 BS EN-GJL-250
  2 DI ASTM A536 65-45-12 GGG40 BS EN-GJS-400
  3 WCB ASTM A216 WCB GS-C25 BS EN10213-2 1.0619
  4 SS ASTM A276 410/431/304/316
  ASTM A351 CF8/CF8M/CF3M
  1.4006/1.4057/1.4301/1.4401
  1.4308/1.4408/1.4404
  BS970 410 S21/
  431 S29/304 S15/316 S16
  BS EN10213-4 1.4308/1.4408
  /1.4404
  5 Dupleks SS S32750 W-Nr1.4410 2507
  6 Al-Bronz ASTM B148 C95400/
  C95500/C95800
  CuAl10Ni BS 1400 AB2
  7 Monel K400/500 N04400/N05500 W.Nr.2.4360 NiCu30Fe /-

  Tabela 3: Materialet e detajuara të sediljes prej gome

  Materiali Medium i aplikueshëm Veçori Temperatura e aplikueshme (℃)
  Gome natyrale (X1) Ujë i ëmbël, ujë deti,
  Kripë, bazë e fortë,
  Baza e dobët, Ushqimi
  Elasticitet i lartë -20 ~ + 85 ℃
  Hypalon (X2) Uji i freskët, Uji i detit, Baza e fortë, Baza e dobët, Acidi i dobët, Alkooli Rezistente ndaj oksidimit -30 ~ + 120 ℃
  Kohë e shkurtër +140℃
  EPDM (X3) Ujë i ëmbël, ujë deti, kripë, avull Rezistente ndaj plakjes -25~+110℃
  Kohë e shkurtër +120℃
  Neoprene (X4) Ujë i freskët, Ujë deti, Kripë, Bazë e fortë, Baza e dobët, Acid i dobët Rezistente ndaj dritës, rezistente ndaj plakjes -25~+110℃
  Kohë e shkurtër +120℃
  NBR (X5) Ujë i freskët, Kripë, Bazë e fortë, Gaz natyror, Naftë Rezistent ndaj vajit -20~+100℃
  Kohë e shkurtër +110℃
  FKM(X7) Ujë i ëmbël, ujë deti,
  Kripë, bazë e dobët,
  Acid i dobët, Gaz natyror, Vaj, Ushqim.
  Rezistent ndaj temperaturave të larta, rezistent ndaj korrozionit -20 ~ + 150 ℃
  Kohë e shkurtër +180℃
  PTFE Ujë i ëmbël, ujë deti,
  Kripë, bazë e dobët,
  Acid i dobët, Gaz natyror, Vaj, Ushqim.
  Rezistent ndaj temperaturave të larta, rezistent ndaj korrozionit -10~+180℃

  Tabela 4: Lloji i Operacionit

  Lloji i drejtimit
  Levë
  DN40-DN200
  Kuti ingranazhesh
  DN40-DN1200
  Pneumatike
  DN40-DN1200
  Elektrike
  DN40-DN1200

  Shënim: 
  *Përgjithësisht DN40-DN200 me funksionim me levë, më shumë se DN200 do të jetë me kuti ingranazhesh.
  *Të gjitha përmasat mund të jenë me kambio ose operator elektrik ose pneumatik sipas kërkesave të klientit.

  Ngjyra e pikturës:Ngjyra RAL ose të tjera sipas kërkesave tuaja 
  Ngjyra e përgjithshme e pikturës në aksione:
  RAL5015/5017/5005/5010/2004, etj.
  E zezë / Jeshile / E kuqe / Jeshile e errët / Gri

  Etiketë:Valvula fluturuese WCB me bosht të zhveshur/DN40-DN1200, valvula fluturuese e trupit WCB, valvula fluturuese me bosht të zhveshur


 • E mëparshme:
 • Tjetër:

 • Produkte të ngjashme

  WhatsApp Online Chat!